loading...
وبگردی
آخرین ارسال های انجمن
oojal بازدید : 300 1391/09/20 نظرات (0)

رئیس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه، با تاکید بر اینکه ایران تنها کشوری است که تاکنون موفق به شکار پهپادهای جاسوسی آمریکا شده است، گفت: این اقدام موفقیت بزرگ دفاعی و نظامی برای جمهوری اسلامی ایران است.

 

www.oojal.rzb.ir ايران تنها شکارچي پهپادهاي جاسوسي آمريکا

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران، ایگور کاروتچنکو سردبیر مجله دفاع ملی روسیه، در اين خصوص افزود: موفقیت جدید ایران نشان می دهد که جمهوری اسلامی ایران به فناوری به دست گرفتن کنترل پهپادهای جاسوسی آمریکا و همچنین رمزگشایی و ورود به سامانه مدیریتی این نوع پرنده ها، دست یافته است .
این تحلیلگر ارشد مسایل نظامی، ادامه داد: بدون شک این موفقیت بزرگ دفاعی و نظامی برای ایران محسوب می شود، زیرا اینگونه فناوری ها انحصاری و فقط در اختیار برخی کشورهای محدود است.
کاروتچنکو گفت: به صراحت می گویم که سپاه پاسداران ، وزارت دفاع و در مجموع نیروهای مسلح ایران به قابلیت بسیار بالایی در این زمینه رسیده اند ، یعنی از نگاه تخصصی ایران در دانش و کاربرد اطلاعات الکترونیک پیشرفت کرده و از نگاه عام ، قدرت دفاعی و نظامی ایران به سطح بالایی رسیده است.
رئیس مرکز مطالعاتی تحلیل تجارت جهانی تسلیحات، افزود؛ ایران در جایگاهی قرار دارد که همه طرح های نظامی و دفاعی این کشور از جمله در حوزه شکار هواپیماهای بدون سرنشین به ثمر نشسته است و تاکید می کنم از منظر کارشناسان روسی، شکار ایگل آمریکا رویداد و موفقیت بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران است .   
این کارشناس با بیان اینکه غیر از ایران تا کنون هیچ کشوری موفق به کنترل و شکار هواپیماهای پیشرفته جاسوسی آمریکا نشده است، افزود: این موفقیت از جنبه اطلاعاتی بسیار مهم است، زیرا امکان دسترسی به فناوری پیچیده، رمز گشایی و ورود به سامانه های جمع آوری اطلاعات پهپادهای جاسوسی آمریکا برای ایران فراهم شده است .
وی ادامه داد: اینکه سال گذشته پهپاد فوق پیشرفته آرکیو 170 به دست نیروهای مسلح ایران افتاد و آنهم سالم رویداد ساده ای نیست ، امروز ایران اطلاعات گسترده ای از فناوری جمع آوری اطلاعات پرنده های جاسوسی آمریکا در اختیار دارد و با استفاده از این اطلاعات قادر است، راهبرد مقابله با پهپادهای جاسوسی آمریکا و اسرائیل را در منطقه خاورمیانه اتخاذ کند.
کاروتچنکو خاطرنشان کرد؛ ایران می تواند با استفاده از اطلاعات بدست آمده از پهپادهای شکار شده آمریکا، برای استتار و دفاع از واحدها و تاسیسات مدنظر خود در مقابل با جنگ الکترونیکی دشمن، ابتکار عمل را به دست بگیرد .
کارشناس نظامی روس، بيان داشت؛ اطلاعات بدست آمده از پهپادهای آمریکا در ایران پردازش می شود و در زمان مناسب از اطلاعات آن استفاده خواهد شد .
سردبیر مجله دفاع ملی روسیه، تصریح کرد: اعتراف می کنم امروز خیلی از کشورها بویژه کشورهایی که با سیاست یکجانبه آمریکا مخالف هستند، آرزو می کنند که چنین شانسی داشتند که به یک هواپیمای جاسوسی آمریکا دسترسی داشته باشند، حال اینکه ایران برای دومین بار کنترل هواپیمای جاسوسی آمریکا را در خلیج فارس به دست گرفت و سالم به زمین نشاند.
کاروتچنکو همچنین با تاکید بر حق ایران برای پیگیری نقض حریم هوایی کشور با پهپادهای آمریکا در مجامع بین المللی، گفت؛ آمریکایی ها در دوران جنگ سرد نیز پروازهای جاسوسی بر فراز حریم هوایی شوروی انجام می دادند.
وی افزود: این جاسوسی ها فقط زمانیکه در سال 1961 واحد پدافند هوایی شوروی موفق به سرنگونی هواپیمای جاسوسی آمریکا مدل «یو 2» شد و خلبان آن به اسارت گرفته شد، خاتمه یافت .
رئیس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه، گفت؛ خلبان این هواپیما در مسکو محاکمه شد و شوروی در آن زمان به جهان نشان داد که آمریکا با تجاوز هواپیماهای جاسوسی خود حریم سایرکشورها و مقررات بین المللی را نقض می کند.
کاروتچنکو اضافه کرد  بعد از آن دوران پروازهای جاسوسی آمریکا در فضای شوروی قطع شد، زیرا شوروی قادر بود هواپیماهای جاسوسی آمریکا را نابود کند.
این کارشناس روس تصریح کرد؛ کاملا واضح است که تجاوز پهپادهای جاسوسی آمریکا به حریم هوایی ایران تخلف جدی از مقررات بین المللی و قابل پیگیری است و البته بدست گرفتن کنترل هواپیمای جاسوسی که حریم هوایی ایران را نقض کرده است، کاملا مطابق با موازین قانونی و بین المللی است .
وی عنوان داشت؛ در حال حاضر این امکان برای ایران وجود دارد تا این تجاوز آمریکا را در محافل بین المللی پیگیری کند .
سردبیر مجله دفاع ملی روسیه، ادامه داد؛ ایران باید با انعکاس هر چه بیشتر رویداد مهم شکار هواپیمای جاسوسی آمریکا، اقدامات غیرقانونی این کشور را در فضای کشور خود به افکار عمومی جهان نشان بدهد.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر این توان را دارد تا در اجلاس ها و نشست های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد علیه تخلف آمریکا و نقض حق حاکمیت خود شکایت و ثابت کند که سیاست آمریکا در منطقه تجاوزکارانه و غیردوستانه است .
رئیس مرکز مطالعاتی تحلیل تجارت جهانی تسلیحات، همچنین در ادامه با اشاره به سیاست متناقض آمریکا در قبال مسایل خاورمیانه از جمله ایران، گفت: تلاش آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، تلاش برای تغییر نظام سیاسی این کشور است .
کاروتچنکو اظهار داشت؛ هدف آمریکا، نابودی یک نظام مستقل در خاورمیانه است که مخالف سیاست های استکباری آمریکا و الگوی سایر کشورهاست .
وی افزود: آمریکا همواره در مذاکرات هسته ای ایران با گروه 5+1 کارشکنی می کند و بی شرمانه درباره برنامه صلح امیز هسته ای ایران دروغ می گوید، حال با چنین سابقه ای چگونه می تواند انتظار داشته باشد که جمهوری اسلامی ایران درخواست گفتگوی مستقیم با آمریکا را بپذیرد.
رئیس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه، گفت؛ با وجودی که فعالیت هسته ای ایران صرفا جنبه غیر نظامی و صلح آمیز دارد، آمریکا چند سال است که تبلیغ می کند جمهوری اسلامی ایران مشغول طراحی سلاح هسته ای است .
کاروتچنکو تصریح کرد؛ واقعیت آن است که ایران با توسعه برنامه صلح آمیز هسته ای، می خواهد کشوری پیشرفته باشد و انرژی مورد نیاز کشور خود را تامین و نیروگاههای برق احداث و از دستاوردهای هسته ای خود در بخش های پزشکی ، کشاورزی و سایر حیطه های صلح آمیز استفاده کند .
سردبیر مجله دفاع ملی روسیه، خاطرنشان کرد : جمهوری اسلامی ایران کشوری مسئولیت پذیر در مقابل معاهدات بین المللی است و همه اتهامات آمریکا و اسرائیل علیه ایران بی پایه و اساس و غیر قابل استناد است .
وی گفت: سخنان مقامات امریکا و اسرائیل درباره ایران دروغ های گستاخانه و برای فریب جهانیان است .
این کارشناس روس، بيان داشت؛ ما در روسیه درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران کاملا اطمینان داریم و در روشن شدن دروغ های آمریکا درباره ایران برای افکار عمومی همکاری می کنیم .
وی افزود: آمریکا طي 10 سال اخیر، چند جنگ بدون علت را به راه انداخت، مثلا مشخص شد که صدام سلاح کشتار جمعی نداشت ، آمریکا پس از اشغال عراق و استقرار نیروهایش در این کشور به این واقعیت اعتراف کرد .
کاروتچنکو گفت: امروز بسیاری از کشورهای جهان، از پیشرفت های ایران خوشحال و البته برخی کشورهای انحصار گرا ناراحت هستند، اما جامعه جهانی باید براساس حقوق بین المللی به پیشرفت های ایران احترام بگذارد .
سردبیر مجله دفاع ملی روسیه، ادامه داد؛ کشوری که خود را ژاندارم بین المللی تصور می کند، حق ندارد حاکمیت سایر کشورهای مستقل را نقض کند و این تخلف بزرگ از مقررات بین المللی است .   
این تحلیلگر ارشد مسایل نظامی، همچنین درباره آخرین تحولات سوریه و تصمیم ناتو برای استقرار پاتریوت در مرکز ترکیه با سوریه، گفت؛ سوریه هیچ گونه تهدیدی برای ترکیه نیست .
کاروتچنکو اذعان داشت؛ بالگردها و هواپیماهای سوریه، به فضای ترکیه تجاوز نمی کنند و سوریه تا کنون برای جاسوسی در فضای ترکیه از پهپاد استفاده نکرده است، لذا استقرار سامانه موشکی پاتریوت در مرز مشترک ترکیه با سوریه، اقدامی غیر دوستانه علیه سوریه تلقی می شود.
وی تصریح کرد؛ پشت پرده استقرار پاترویت در مرز ترکیه با سوریه تامین منافع ناتو و آمریکا در منطقه است. ناتو می خواهد در حریم سوریه منطقه پرواز ممنوع ایجاد و خود را برای تجاوزي ديگر آماده کند .
رئیس مرکز مطالعاتی تحلیل تجارت جهانی تسلیحات، گفت: روسیه همواره از دولت قانونی سوریه حمایت و مخالفت خود را با نقض حاکمیت این کشور اعلام و بر آن پافشاری کرده است.
وی افزود: ما "بشار اسد" را رئیس جمهور سوریه می شناسیم که از طرف مردم این کشور و بر اساس قانون انتخاب شده است .
این کارشناس روس، خاطرنشان کرد؛ روسیه قطعا مخالف تجهیز شورشیان از سوی کشورهای خارجی و غربی هاست. اين کشور با دخالت کشورهای عربی مانند عربستان سعودی ، قطر و سایر نظام های پادشاهی منطقه در امور داخلی سوریه مخالف بوده و اقدامات ضد سوری این کشورها را گستاخانه می داند.
سردبیر مجله دفاع ملی روسیه، ادامه داد : روسیه از سیاستی پیروی می کند تا کمک ها به مزدوران مسلح در سوریه قطع و مناقشه داخلی بر اساس گفتگوهای سیاسی و مذاکره، حل و فصل شود .
کاروتچنکو افزود : مخالفان دولت علت اصلی بی ثباتی و گسترش خون ریزی ها در سوریه بوده و گروههایی که از طرف غرب و آمریکا و رژیم های سلطنتی حاشیه خلیج فارس حمایت می شوند، طرفدار ادامه درگیری ها در سوریه هستند .
وی تاکید کرد: موضع روسیه در قبال سوریه تغییر نخواهد کرد. ما از دولت بشار اسد و کشور سوريه حمایت خواهیم کرد و مواضع اصولی روسیه که بر اساس دیدگاه آقای پوتین رئیس جمهور دنبال می شود، بدون تغییر باقی خواهد ماند.
اين کارشناس روس، ادامه داد: روسیه یقینا مخالف دخالت نظامی خارجی در داخل سوریه است ، روسیه مخالف تلاش های برای تامین پول و سلاح برای مخالفان سوری است و روسیه تا حد امکان با اینگونه اقدامات مقابله می کند.
وی درباره برخی سفرهای مخالفان سوری به مسکو، گفت؛ به نظر من با شورشیان سوری به هیچ وجه نباید گفتگو کرد؛ لذا آنها علیه ملت خود می جنگند و مردم بیگناه را می کشند.
کاروتچنکو گفت؛ مخالفان سوری با شورشیان چچنی که روسیه در دو جنگ برای حفظ تمامیت ارضی در قفقاز شمالی با آنها مقابله کرد، تفاوتی ندارند .
البته سفر گروههای مخالف سوری به روسیه به اين دليل است که وزارت خارجه روسیه، ببیند آیا مخالفان دولت سوریه را می توان به آمدن پای میز مذاکره تشویق کرد یا خیر .   
وی گفت؛ این صرفا يک رايزني بوده و به هیچ وجه این پیام را نمی دهد که روسیه بخواهد در سیاست خود درباره سوریه، تجدید نظر کند .
رئیس مرکز مطالعاتی تحلیل تجارت جهانی تسلیحات، همچنین با انتقاد از تعویق اجلاس بین المللی خلع سلاح در خاورمیانه که قرار بود به زودی در هلسینکی برگزار شود، گفت؛ در این موضوع ما شاهد استاندارد دوگانه آمریکا هستیم .
کاروتچنکو افزود: از طرفی آمریکا با اتهام زنی به ایران بگونه ای تبلیغ می کند که ایران به دنبال طراحی سلاح هسته ای است و از سویی دیگر از تسلیحات هسته ای اسرائیل چشم پوشی می کند .
رئیس شورای اجتماعی وزارت دفاع روسیه، گفت  آگاهی داریم که اسرائیل دارای تسلیحات هسته ای بوده و امروز در خاورمیانه، تنها اسرائیل سلاح کشتار جمعی در اختیار دارد.
وی خاطرنشان کرد : بدون شک و با توجه به این واقعیت، اسرائیل و حامی اصلی آن آمریکا با هر تلاش برای منطقه عاری از سلاح کشتار جمعی در خاورمیانه، مخالف هستند .
کاروتچنکو گفت: طرف اصلی برگزاری اجلاس بین المللی خلع سلاح خاورمیانه در هلسینکی اسرائیل خواهد بود و در این اجلاس این پرسش مطرح می شود که با اسرائیل چه باید کرد؟   
سردبیر مجله دفاع ملی روسیه، افزود؛ واضح است که اسرائیل عضو پیمان منع گسترش سلاح هسته ای نیست، اما از طرف آمریکا و سایر متحدان غربی محکوم نمی شود که باز نمونه دیگری از استاندارد دوگانه غرب است .
وی در پايان گفت؛ علت اصلی درخواست آمریکا برای تعویق اجلاس هلسینکی، حمایت از اسرائیل و فرار از این پرسش است که تسلیحات هسته ای اسرائیل را چه باید کرد oojal.rzb.ir

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
فقط مطالب جالب,وبگردی,مجله اینترنتی,yjc,google,yahoo,nabiran,عکس,مطالب جالب,سایت تفریح و سرگرمی,مجله خبری,باشگاه خبرنگاران,seo,سایت سرگرمی و تفریح
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • آموزش مســـائل جنسی
 • وبسایت رسمی مشاوره و روان شناسی
 • دانلود نمونه سوالات و جزوات درسی
 • تــــــبادل لیـــــــنک
 • سایتس برای کسب درآمد
 • جعبه آموزش
 • بهبود رتبه گوگل و الکسا
 • سایت تبادل لینک
 • میرو دانلود |نرم افزار|بازی|تم|فیلم|
 • دانلـــــــود اهنـــــــــگ جدید
 • سایت دانلود نود و هشت 98
 • .::ام-باكس::.::m-box download::.
 • بهترین سایت دانلود
 • پلاس بلاگ | دانلود و سرگرمی
 • عکس ها
 • میرو دانلود |نرم افزار|بازی|تم|فیلم|
 • تبادل لینک لینک فارس
 • رمان ها
 • آموزش خیاطی،بافندگی
 • چشم پزشکی , جراحی چشم
 • طراحی سایت
 • بزرگترین منبع باز برای دانلود
 • رمان ها
 • دانلود جزوات و نمونه سوالات امتحانی
 • فناوری
 • اخبار استخدامی
 • تبادل لينك سه طرفه
 • باحال دانلود
 • تبادل لینک با سایتهای پربازدید
 • عکس های جدید بازیگران
 • عکس های فوق العاده زیبا از ماشین های قشنگ و مدل بالا
 • ليست موبايل هايي كه زير 500 هزار تومان قيمت دارند + جدول
 • عکس
 • سوژه های خنده دار در هند
 • عکسهای جدید و زیبا از بازیگران ایرانی
 • جدیدترین عکس ها از ماشین های مدل بالا ی 2013
 • قیمت زنده طلا / ارز
 • تبادل لینک هوشمند
 • مجموعه ترول های زیبا و خنده دار
 • عکس ماشین های مدل بالا و خشگل HD
 • وبگردی
 • دانلود سریال جدید
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1678
 • کل نظرات : 238
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 138
 • آی پی امروز : 371
 • آی پی دیروز : 372
 • بازدید امروز : 1,230
 • باردید دیروز : 1,329
 • گوگل امروز : 8
 • گوگل دیروز : 7
 • بازدید هفته : 1,230
 • بازدید ماه : 17,782
 • بازدید سال : 83,758
 • بازدید کلی : 3,404,599
 • کدهای اختصاصی